Chorwacja
Chorwacja

Wakacje Baska Voda – ważne informacje

Baska Voda jest miejscowością znajdującą się u podróży górskiego pasma Biokovo i słynie z przepięknych, piaszczystych plaż, które otoczone są lasem sosnowym. Obszar miasta był zamieszkiwany już 4000 lat p.n.e. na co wskazują tutejsze znaleziska archeologiczne, a głównym powodem osadnictwa była słodka woda. Pierwsze wzmianki na temat Baski pojawiły się w 1688 roku, a jej jednym z pierwszych, publicznych budynków był późnobarokowy kościół świętego Lovero, który jest główną atrakcją miasta. W teraźniejszości rdzenni mieszkańcy miasta zajmują się głownie turystyką, jednak część z nich dalej pielęgnuje tutejsze tradycje i żyje z rolnictwa, rybołówstwa, a także żeglugi morskiej. Baska Voda jak i Brela są jednymi z najbardziej popularnych miejscowości na Riwierze Makarskiej, które są bardziej kameralne i szczególnie chętnie odwiedzane przez miłośników ciszy i spokoju, ale także rozrywki. Latem w Baskiej odbywają się różnego rodzaju koncerty, wystawy, a także inne wydarzenia, w których warto wziąć udział jak np.: „Wieczory Rybackie”, a także wieczory pieśni ludowych czy też występy zespołów folklorystycznych.

Wczasy Baska Voda – plaże i aktywny wypoczynek

Baska Voda słynie z przepięknych, piaszczystych plaż, które ciągną się na długości nawet kilku kilometrów. Krystalicznie czyste i błękitne morze sprawia, że miejscowość ta jest chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi. Niektóre z plaż jako podłoże posiadają żwir, jednak nie przeszkadza to w niczym turystom i równie chętnie są przez nich odwiedzane. Aktywny wypoczynek w Baska Voda? Żaden problem! Miejscowość posiada naprawdę wiele atrakcji dla miłośników sportów. Znajdują się tu liczne boiska do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę a także tenisa. Dla miłośników pieszych wycieczek miejscowość przygotowała szlaki idealne do górskich wędrówek, ale także rowerowych wycieczek. Dodatkowym atutem Baskiej Vody jest możliwość latania na paralotni, uprawiania wspinaczki, a także sportów wodnych takich jak: windsurfing, parasailing, jazda na nartach wodnych czy też nurkowanie i poznawanie bardzo rozległego świata podwodnego. Przebywając w Baskiej Vodzie warto również udać się do Parku Przyrody Biokovo, który oddalony jest o około 15 km od naszej docelowej miejscowości, czy też przepięknego, zapierającego dech w piersiach kanionu Cetina. Miłośników przepięknych krajobrazów, a także rodziny z dziećmi zachęcamy również od odwiedzenia jeziora Modro oraz Crveno, a także zobaczenia wodospadu Velika Gubavica. Osoby lubiące dobrą zabawę powinny odwiedzić tutejsze puby, bary oraz dyskoteki. Zabawy do białego rana bardzo często trwają w klubach na plaży, a taniec na jednym z parkietów miejscowych tarasów na długo pozostanie w Twojej głowie.

Noclegi Baska Voda

Rezerwując tanie kwatery Baska Voda odwiedź tutejsze liczne restauracje, w których skosztujesz niezwykle smacznych dań. Szczególnie gorąco polecamy restauracje o nazwie: King, Mars, Palma, Putnik czy też tawernę As. Po obfitym daniu udaj się do wynajętego apartamentu, zrelaksuj się i odpocznij po dniu pełnym wrażeń. Nie jesteś do końca pewny jak wynająć odpowiedni obiekt noclegowy? Na naszej stronie zgromadziliśmy ponad 300 domów i apartamentów znajdujących się w Baskiej Vodzie. Preferencje zależą oczywiście od Was, czy wybierzecie komfortowo urządzony dom, w którym poczujecie się maksymalnie swobodnie, czy też mieszkanie, w budynku, w którym będą wynajmować apartamenty Baska Voda inne osoby. W każdym razie rezerwując tego typu kwatery mamy możliwość zobaczenia interesujących nas atrakcji, a dodatkowo nie jesteśmy ograniczeni tak jak w przypadku hoteli wyznaczonymi godzinami posiłków. Ceny kwater w Baska Voda zaczynają się już od 561 PLN za tydzień czasu dla 2 osób. Tego typu apartamenty posiadają naprawdę dobre wyposażenie i są komfortowo urządzone. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Zadzwoń teraz!

Nasze godziny pracy: Pn.-Pt. 8-18, Sb. 9-18&Nd.12-18