Chorwacja
Chorwacja

Wakacje Solta – informacje ogólne

Solta to mała wyspa znajdująca się w Chorwacji, która dla wielu jest niezbadanym rajem na ziemi, czekającym na odkrycie właśnie przez Ciebie! Spokojne zatoczki, ślady z przeszłości, czasy rzymskie, piękne krajobrazy, kamienne domy oraz przepiękne plaże z krystalicznie czystym morze, tak w skrócie można opisać Soltę, która niestety przez wielu turystów jest pomijana. Solta bardzo często opisywana jest jako wyspa niedojrzałych fig, pięknych gajów oliwnych, a także winnic, z których słyną wyspy należące do Chorwacji. Samotne zatoki zachęcają zakochanych do spędzenia kilku chwil i rozkoszowania się pięknymi widokami, spacery po śródziemnomorskim lesie doskonale umilają czas, zaś najwyższy szczyt Vea straza zachęca do pieszych wędrówek. Solta znajduje się około 15 km od Splitu, z którego kursują na nią promy. Tego typu wycieczka trwa około od 30 do 50 minut, w zależności jaki środek transportu wybierzemy. W przypadku katamaranu możemy zarezerwować sobie 30 min, zaś w przypadku przeprawy promowej 50 minut. Solta szczyci się licznymi możliwościami uprawiania różnego rodzaju sportów, a w szczególności nurkowani, łowienia ryb oraz żeglowania. Na wyspie znajduje się również wiele boisk do gier zespołowych, a także korty tenisowe, dlatego na nudę raczej nikt nie będzie tu narzekał.

Solta – lokalne smaki oraz tutejsze legendy

Na wyspie Solta co roku odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne oraz festyny. Największą popularnością cieszy się tzw. Przeciąganie Mrduji, które ma związek z legendą o kłótniach sąsiadów, mianowicie o kłótni wyspy Solta oraz Brac. Podczas festynu łodzie przywiązywane są linami do wysepki, gdzie zaczyna się przeciąganie, w którym jak wiadomo każdy ciągnie statek w swoją stronę. Pomimo, iż dla jednych może wydawać się to dość dziwne, dla drugich jest świetną zabawą. Cała kłótnia kończy się oczywiście dobrą zabawą w zatoce Stomorskiej. W mieście Necujame odbywają się liczne koncerty, szczególnie popularne w sezonie letnim. Na większości festynów oraz imprez każdy turysta może skosztować przepysznej oliwy, która zachwyca od wieków, a także miodu przygotowanego z dzikiego rozmarynu, który jest niezwykle aromatyczny i oczywiście smaczny. Jak widać Solta to nie tylko błogie lenistwo na plażach czy też aktywny wypoczynek, ale także dobra zabawa.

Zakwaterowanie na wyspie Solta

Solta pomimo, iż jest wyspą zapomnianą przez turystów, z roku na rok odnotowuje się wzrost liczby turystów. Większość urlopowiczy odwiedza Soltę będąc w Dubrowniku czy też Splicie, jednak są tacy, którzy postanawiają spędzić tu swoje wymarzone wakacje lub kilka dni urlopu. Jak wcześniej wspominaliśmy wyspa jest idealnym miejscem zakaterowania dla osób szukających spokoju i ciszy. Na rodzinny wypoczynek polecamy obiekty w Necujam, gdzie większość apartamentów jest komfortowo wyposażonych i znajduje się na niewielkim wzniesieniu, dzięki któremu możemy podziwiać widok na morze. Solta apartamenty do doskonała oferta dla osób szukających nie tylko swobody, ale także obiektu, w którym będą mogli poczuć się jak we własnym domu. Wiele kwater posiada również dodatkowe udogodnienia typu basen, sauna czy też jacuzzi. W większości do dyspozycji klientów w obiektach są również miejsca postojowe, grill, klimatyzacja, dostęp do internetu, TV czy też pralka. NA naszej stronie turyści znajdą około 300 obiektów na wyspie Solta, których ceny zaczynają się od 385 PLN za tydzień czasu dla 2 osób. Dla osób bardziej wymagających polecamy domy od 1273 PLN za 5 osób. Nie czekaj i zarezerwuj apartamenty Solta już teraz!

Zadzwoń teraz!

Nasze godziny pracy: Pn.-Pt. 8-18, Sb. 9-18&Nd.12-18